Napříč Evropou a zase zpět

11. října 2011 v 10:11 | Ayume |  ME!
.. Dobře, ten nadpis možná může znít dramatičtěji, než to ve skutečnosti bylo.
Napříč Evropou ve skutečnosti znamená školní zájezed, na kterej jsme se poctivě těšili už od zimy, a kterej se teda konečně uskutečnil ve dvech 2.-8.10.2011.
Jednalo se o cestu Rakousko - (cesta do hotelu v Německu a zpět) Švýcarsko - Francie - Monako (a zpáteční cestu přes Itálii).

Navzdory tomu, že jsme první noc vůbec nespaly (já, Yuki, Terka; ano, jelo se v noci, abychom byli ráno v Salzburgu), tak jsme v průběhu celodenního pobíhání po Sazburgu nezdechly. A ani se nám netočila hlava.
Salzburg.. =w= Nejkrásnější město, co znám. Zůstala bych tam mnohem dýl!
Tam proběhla naše první konfrontace s cizojazyčným Mekáčem a živejma sochama (Holy shit, ten chlap levitoval!). A pokecaly jsme si s Japoncema! I japonsky! Bylo jich tam jak nasrato! Mávali na nás z okna Mozartova domu, my jim mávaly zpátky.., a pak jsme se potkali vevnitř XD.
Nebudu se o Salzburgu moc vypisovat, protože jsem schopna vydat jenom salvu áchání a podložit ji hromadou fotek. Teda, na fotky možná ještě dojde.

Jak už bylo řečeno, odjížděli jsme v rannej večer, protože jsme museli ujet 300km na ubytovnu v Německu (taky to nechápu). Ale bylo to cool. Na to, jak nás strašili, jak to tam bude hrozný, že nemáme čekat žádnej luxus.. Dobře, luxus to nebyl, ale pokoj byl po čtyřech místo po třech, takže jsme tam zakempily ve stejným složení, ve kterým jsme běhaly po Salzburgu.
Když nevíš coby... Umyj si vlasy v umyvadle! Následuj příkladu Terky (která musela být nadšená, když jsme si ji pořád fotily) a Ayu v bojových podmínkách na Lipně.
My ostatní měly to štěstí, že jsme si okamžitě uvědomily, že náš pokoj je hned naproti sprchám.. a zabraly jsme vztekajícím se dámám starších ročníků koupelnu.
Kol a kolem - bylo to lepší, než na F1. I přes tu tyčku, díky který se skoro nedalo vylízt ani slízt z tý dvoupatrovky. Kdybych měla počítat jenom snídani, hned bych měnila za F1-čky. Chápejte, ty byly taky nehorázně cool, ale v Německu měli lepší kakao a člověk si mohl vybrat mezi sladkou a slanou snídaní.

Druhej den jsme teda jeli do Švýcarska. Ale nějaký zlovolný a hodně oranžový Mrkve zřejmě zrovna poskakovaly po vypínačích Matrixu, protože jsme místo plánovaný 3-hodinový cesty uvízli v zácpě na 6 hodin.
Výsledek - asi jenom 50 minut strávených v Bernu a z toho jenom půhodinovej rozchod. Ze kterýho jsme půlku času hledaly záchod a koumaly, jak to funguje, 10 minut jsme strávily u pohlednic (a stejně mám jenom dvě, protože jsem se bála, že nebudu mít dost franků na čokoládu Q.q A ještě jsem jednu z nich posílala do Francie! Nejvíc mě naštvalo, že ve finále mi zbyly ještě 4 franky, protože nám vrátili peníze, co jsme dali na vstupný. Že do 16-ti se neplatí.) a zbytek pobíháním a focení budov (a vlajek. Kamkoli se šlo, Ayu fotila vlajky).

Exkurze v čokoládovně nebyla nudná, jak jsme si mysleli. Vykopli nás do místnosti, kde nám hlas anglicky (nemuseli jsme poslouchat francouskou anglinu, yattá) povykládal o minulosti atd. .. Ono by to i bylo nudný, kdyby jedna místnost nepředstavovala loď a hned v další nebyli Filip II. s Alžbětou! :O
No.. a jak jsme si plánovaly, že jim sníme všechnu čokoládu.. Hm. Dostaly jsme se do půlky ochutnávacího stolu a bylo nám tak nehorázně blbě, že jsme to vzdaly a zdrhly. Čokoládu jsme nemohly vidět další.. dva dny? Francouzský kakao se nedá počítat jako čokoláda; bylo to umělý a hnusný.

Hned po čokoládovně jsme vyrazili na ubytování do Francie. Na první F1. Museli jsme tam být do jistý hodiny noční, aby nás tam pustili, takže jsme nestihli Ženevu Q.q.
Vlezem do naší první F1. První reakce byla něco ve smyslu "To je malý!" a druhá "Beztak nám to za chvíli přijde větší, jak ta chatka a školním výletě." To byla pravda.
Dovolte mi popsat vybavení běžný F1.
Když to vezmu od okna, je tam.. ano, okno, s haluzným otevíráním. Nalevo je hranatý pidi umyvadlo, vedle kterýho je zásuvka a držátko s dvěma ručníkama (naše hrníčky tudíž nemuselo sdílet stejnej ručník jak my. Napravo od okna je televize s další zásuvkou a divnejma čudlíkama, který jsme nezkoušely. Jo, a patří k tomu ovladač s tlačítkem "TNT". Pod telkou je pidi stolek s jednou židlí. Asi půl metru od okna je horní postel, která si stojí nad manželskou postelí.
A tam...
... jedna přikrývka pro dva lidi.
Jo, to bylo šokující. Po nadávání na Francouze, co tím sakra sledujou a co se jim v hlavě podělalo.. a jedný noci strávený pod jednou peřinou (která byla velká přes celou postel, naštěstí) se zjistilo, že se tak dá spát, aniž bychom se musely k sobě tulit nebo tak něco.
Pobyty v F1-čkách byly vtipný. Strávili jsme v nich celkem 3 noci, ovšem - každá byla v jiný F1.
Každej večer jsme si udělaly hrníčkovou polívku (bůh žehnej Anči, která měla konvici), snědly nějaký ty sušenky, vždycky k nám někdo přišel a dlouho jsme se vykecávali. Lucka u nás dokonce druhej den přespala XD.

Následovnej den jsme vyrazili na Pont du Gard. Tam je to nádherný a ten most je naprosto úžasnej =w=.
Avignon je taky hezkej. Ty hradby jsou úžasný. Ale na nedokončenej most jsme nešli, protože se tam vybíralo vstupný. Na Avignonským náměstí jsme taky viděly další živý sochy. Poslední ten den i za celej zájezd nás potkala v Marseille. Byl to chlap, natřenej na bronz, kolem kterýho když jsme prošli, vyskočil, začal pobíhat kolem a bzučet.
No, Marseille bylo největší zklamání. Jednak jsme nejdřív byli donuceni šplhat na vzdálenej a strmej kopec k nějakýmu záku, kterej byl beztak zavřenej, a před kterým učitelky ještě půl hodiny postávaly, takže jsme nestihli dojít dolů před zavírací dobou všech obchodů, což bylo v 19.00.
Ještě to tam bylo plný hoven! Fakt, na každým rohu. Bylo jich tam tak moc, že jsme jim složily hymnu. (Včera jsem viděla hvno, a hovno vidělo mě! Včera jsem viděla hpvno, ono mrklo na mě.) Hodně hymen. Hrozně moc variací, ale pamatuju si jenom tohle.

Další den jsme zkejsli v Marinelandu. Pak jsme jeli do Cannes. Jenže nás vyplivli na předměstí nějakých 5 kiláků od centra, a když jsme to konečně zjistily a vzdaly to, protože v tý hodině a půl jsme tam neměly šanci dojít... Řekněme, že nás učitelka sprdla, kam sakra lezem, a že nakonec se bude odjíždět už za pět minut. Fail.
Naštěstí jsem pak jeli i na pobřeží. Až tam jsem se dozvěděla, že Cannes je nějaký slavný město, kde se koná filmovej festival a sjíždí se tam hvězdy o.O. To vysvětlovalo i ty předražený ochody typu Gucci všude kolem. Záchod jsme hledaly marně. A Johnyho Deppa taky tak. Našly jsme jenom takovou tu placatou obrázkovitou věc Jacka Sparrowa, jak mejvaj v Zoo (ale většinou zvířat), jak to má vyřízlej obličej, takže tam strčíte vlastní a fotíte se. Dál tam byli Charlieho andílci a Jedi. A kolem silnice před molem měli dokonalý bonbony s vlajkama států.
No jo, skončily jsme v moři a na molu. Po osmi letech jsem byla v moři!

Poslední den byl v Monaku. Šli jsme se podívat na výměnu stráží u paláce (tam jsme v suvenýrech viděly Eiffelovku napatlanou v barvách americký vlajky o.o), pak se šlo do oceánografickýho muzea a kouknout se na casino. Minte Carlo je zajímavý, mají hezký budovy a čistou pláž s čistým mořem, ovšem, mají tam na normálního smrtelníka předraženej i Mekáč. Protože se nám nechtělo lízt nikam daleko do uliček s obchodama, šly jsme jenom do nákupního centra, ze kterýho jsme zas rychle vystřelily (protože tam lidi chodili ve fraku). Takže jsme víc jak 3 hodiny rozchodu strávily na pláži, molu a šutrech u něj.
Na cestě zpátky jsme se taky zrovna nevyspali.. A noční Vídní už jsme taky nejeli. Ani denní - prosvištěli jsme to na silnici vedle. Alespoň konečně můžu říct, že patřím k Čechům, kteří už byli v Itálii! Pokud se ta cesta přes ni a zastávka na italský benzínce (kde měli nápis "servito") počítá XD.

Za ty dny ve Francii a francouzsky mluvícím Monaku jsem si tak navykla, že mi všichni říkaj "Bonjour" a já jim odpovídám stejně, že když jsme v sobotu stavěli na rakouský benzince a výběrčí mě pozdravil s "Guten Morgen", zaskočilo mě to tak, že jse mu málem zas odpověděla "bonjour" o_o. Žabožroutština je nakažlivá, když je člověk donucenej ji poslouchat, přestože na prodavače mluví anglicky, a když ho k tomu dovlečou na přednášku o cvičení lachtanů (ale rozuměla jsem několika slovům!).

No, tohle by bylo. Teď se válím doma s bolestí břicha a rozhodla jsem se, že konečně něčím řpispěju na blog. Neplánovala jsem ten článek tak dlouhej, ale stalo se. XD
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Shizumi Shizumi | Web | 13. října 2011 v 21:09 | Reagovat

Tý jo :D To musel bejt super výlet ! My byli se školou minulej rok taky ve Francii, byl to takovej dobrovolnej zájezd v rámci výtvarky do Paříže, kde jsme např.: běhali po Louvru a snažili se překreslovat Monu Lisu XD A taky jsme bydleli v Fjedničkách - ten tvůj popis jejich klasickýho pokoje je úplně přesnej :D

2 Ayume Ayume | 14. října 2011 v 10:47 | Reagovat

My Pařít bohuřel vynechali, jelikož to bylo trochu z ruky XD Ale příště, příště! Někdy! XD
Překreslování Moni Lisy zní jako super švanda, to chce vyzkoušet :D Jak se vám dařilo? XD
No jo, hotely F1, to jsou zážitky XD Akorát ta třetí, kde jsme bydleli, byla trošku jinak postavená, byla větší a byli tam nejhorší návštěvníci (krom nás, samo xD) ._. .. Sranda byla si každej den pamatovat novej kód a cestu k pokoji xD

3 Shizumi Shizumi | Web | 15. října 2011 v 20:00 | Reagovat

No právě k Moně se nám ani nepodařilo přiblížit :D Všichni si ji chtěli namalovat, jenže tam byl takovej nával těch divoce fotících turistů, že jsme neměli šanci XD ("Co to tam je? Tolik lidí .." Takovej malej obrázek .." "Lidi, to je Mona Lisa !!! Aháá :D")
Takže jsme malovali všechno ostatní, bohužel už si nepamatuju ty autory - asi Botticelli, o toho nebyl zájem, takže to šlo :D
Joo :D Ty kódy, na ty jsem už zapoměla :D A ty sprchy a záchody byli taky super, s těma zelenejma a červenejma světlama, jestli je to obsazený XD My si na pokoji vždycky po nocích vařili instantní Bistro - Kuře na paprice od vitany :D Jedinej světlej bod večera, mňam :D

4 Ayume Ayume | Web | 20. října 2011 v 19:08 | Reagovat

Jsem si říkala, že dostat se k Lizzy muselo bejt složitý XD No, tak aspoň tak xD
A jo, ty kontrolky.. A chemický čištění, takže kdykoli člověk na ten záchod přišel, tak bylo to prkýnko naprosto mokrý a působilo to dojmem neslýchaně pochcanýho hajzlprkna.. XD ..
My měli jako jediní i konvici i hrnečky, a k tomu ještě i polívky a čaj, takže se k nám vždycky všichni nasáčkovali a zneužívali našich služeb XD Taková půlnoční polívka a čaj o půl jedný ráno, to už má něco do sebe XD Zvlášť když je to ještě kořeněný rozebíráním všeho a všech, co jsme ten den viděli plus tradičním rozebíráním učitelů XD

5 Shizumi Shizumi | Web | 29. října 2011 v 21:24 | Reagovat

Konvice a hrnečky - tomu říkám luxus :D A polívčička na přechodu dne, to bych si taky nechala líbit :D Se těm nasáčkovanejm nedivim :D
A ani kantoři nebyli ušetřeni ? XD

6 Ayume Ayume | Web | 1. dubna 2012 v 18:09 | Reagovat

[5]: Viď že jo :D Přijeli jsme vybavení :D
Učitelé jsou vždycky nemilosrdně rozebíráni :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama